środa, 11 czerwca 2014

Malarskie łamigłówki

Zupełny przypadek, że akurat u naszej Szanownej Sąsiadki :)


Czy w tej drugiej sytuacji nie powinien ktoś w ramach protestu zatrzymać się, zadzwonić po policję, żeby pokierowała ruchem? W końcu sygnały policjanta mają priorytet przed znakami. A osoba odpowiedzialna za nieprawidłowe oznakowanie niech ponosi konsekwencje. Ja na pewno nie dałbym sobie wlepić mandatu za blokowanie ruchu - wszak zatrzymanie wyniknęło by z warunków ruchu. Co by nie mówić - oznakowanie robót drogowych to temat-rzeka, na palcach jednej ręki można znaleźć dobrze oznakowany remont.

A żeby nie było, że "mam coś do Gdyni", to nie wydaje mi się, żeby to miejsce zasługiwało na status skrzyżowania - po prawej mamy wjazd do zakładu, a na wprost... to nawet trudno zgadnąć (chyba wjazd dla samochodów ciężarowych z wagą samochodową), czyli wypisz-wymaluj:
określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnętrzną
z Prawa o ruchu drogowym.

Podobnie tutaj oraz kilkadziesiąt metrów dalej - drogi poprzeczne są oznaczone znakiem "strefa zamieszkania", więc wyjeżdżający stamtąd włączają się do ruchu, a nie wyjeżdżają z drogi podporządkowanej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz